Juridische status van plaatsen zonnepanelen zonder verdere documentatie?



Tina

Tina

op December 10, 2018

Casus: een der bewoners heeft rond 2014 zonnepanelen geplaatst op het dak van zijn woning. Vraag: kan met terugwerkende kracht alsnog gestemd worden over plaatsing van de panelen?

  • Bewoner die geplaatst heeft is huurder en niet eigenaar van apapartement.
  • Bewoner is de enige die voordeel heeft van de panelen.
  • Eea is geplaatst zonder medeweten of toestemming van de eigenaar.
  • Geen van de toen aanwezige VvE leden maakt heden deel uit van huidige VvE
  • In notulen is niets vastgelegd
  • bewoner (en nu met hem de eigenaar) spreekt van stilzwijgende goedkeuring door de VvE en dus van een rechtsgeldig besluit.

Iemand hier gedachten over? 

Gr!

 

 

Paul

Paul

op December 11, 2018

Tina zei:

Casus: een der bewoners heeft rond 2014 zonnepanelen geplaatst op het dak van zijn woning. Vraag: kan met terugwerkende kracht alsnog gestemd worden over plaatsing van de panelen?

  • Bewoner die geplaatst heeft is huurder en niet eigenaar van apapartement.
  • Bewoner is de enige die voordeel heeft van de panelen.
  • Eea is geplaatst zonder medeweten of toestemming van de eigenaar.
  • Geen van de toen aanwezige VvE leden maakt heden deel uit van huidige VvE
  • In notulen is niets vastgelegd
  • bewoner (en nu met hem de eigenaar) spreekt van stilzwijgende goedkeuring door de VvE en dus van een rechtsgeldig besluit.

Iemand hier gedachten over? 

Gr!

 

 



of het rechtsgeldig is NU of niet maakt niet uit, er kan op ieder moment besloten worden door de ALV dat deze panelen verwijderd moeten worden, sterker, het bestuur moet hem aanspreken op deze illigale plaatsing en hem sommeren deze te verwijderen...

weet niet welk MR jullie hebben maar in die van 1992 staat oa te lezen.

 

MR 1992 – Artikel 13
1. Iedere op-, aan- of onderbouw zonder toestemming van de vergadering is verboden.

Het woord iedere moet letterlijk genomen worden: voor alles dat op (dak), aan (uitbouw) of onder (kelder) het pand geplaatst wordt is toestemming van de vergadering vereist. Geeft de vergadering deze toestemming niet, dan kan gevorderd worden dat de eigenaar die toch iets heeft gebouwd het op eigen kosten moet laten verwijderen en bovendien de schade van de VvE moet vergoeden.