Vraag van de VvE

Antwoorden op vragen gesteld via de VvE Belang Helpdesk

De thumbnail

Vraag van de VvE: Is het reserveren voor onderhoud verplicht?

U wordt automatisch lid van de Vereniging van Eigenaren in het pand waarin u een appartement heeft 'gekocht'. Maar bent u dan ook meteen verplicht om te reserveren voor het onderhoud voor het hele pand? En wat is dit MJOP dat ik steeds blijf horen? U vindt de antwoorden in deze 'Vraag van de VvE'.

Lees meer

Vraag van de VvE: Is het reserveren voor onderhoud verplicht?

U wordt automatisch lid van de Vereniging van Eigenaren in het pand waarin u een appartement heeft 'gekocht'. Maar bent u dan ook meteen verplicht om te reserveren voor het onderhoud voor het hele pand? En wat is dit MJOP dat ik steeds blijf horen? U vindt de antwoorden in deze 'Vraag van de VvE'.

De thumbnail

Vraag van de VvE: Een eigenaar plaats afval in de hal, wat kan het bestuur hier tegen doen?

Wat kan het VvE bestuur doen als een eigenaar regels aan zijn of haar laars lapt? AirBnB verhuur in een VvE komt vaak voor, terwijl dit vaak niet mag. Ook horen we vaak over eigenaren die voor overlast zorgen. Kan een bestuur een boete opleggen?

Lees meer

Vraag van de VvE: Een eigenaar plaats afval in de hal, wat kan het bestuur hier tegen doen?

Wat kan het VvE bestuur doen als een eigenaar regels aan zijn of haar laars lapt? AirBnB verhuur in een VvE komt vaak voor, terwijl dit vaak niet mag. Ook horen we vaak over eigenaren die voor overlast zorgen. Kan een bestuur een boete opleggen?

De thumbnail

Vraag van de VvE: Plaatsen van een airco of zonnescherm, mag dat zomaar?

Elke zomer ontvangen wij standaard de volgende vragen op de helpdesk: ‘Ik wil een zonnescherm laten plaatsen; mag dat?’ of: ‘Ik wil een airco plaatsen’. Wij nemen u mee in de voorwaarden.

Lees meer

Vraag van de VvE: Plaatsen van een airco of zonnescherm, mag dat zomaar?

Elke zomer ontvangen wij standaard de volgende vragen op de helpdesk: ‘Ik wil een zonnescherm laten plaatsen; mag dat?’ of: ‘Ik wil een airco plaatsen’. Wij nemen u mee in de voorwaarden.

De thumbnail

Vraag van de VvE: Stappenplan digitaal vergaderen (tijdens COVID-19)

Door de Coronacrisis zijn vergaderingen niet meer mogelijk, althans: fysiek. Het is nog wel mogelijk om digitaal te vergaderen, hoe dit in zijn werk gaat en welke stappen er ondernomen moeten worden ziet u in deze 'Vraag van de VvE'.

Lees meer

Vraag van de VvE: Stappenplan digitaal vergaderen (tijdens COVID-19)

Door de Coronacrisis zijn vergaderingen niet meer mogelijk, althans: fysiek. Het is nog wel mogelijk om digitaal te vergaderen, hoe dit in zijn werk gaat en welke stappen er ondernomen moeten worden ziet u in deze 'Vraag van de VvE'.

De thumbnail

Vraag van de VvE: Benoemen en ontslaan van Bestuur

Wanneer kan een bestuurder benoemd worden, ontslagen worden of ontslag nemen binnen de VvE? En hoeveel stemmen zijn er nodig tijdens de vergadering?

Lees meer

Vraag van de VvE: Benoemen en ontslaan van Bestuur

Wanneer kan een bestuurder benoemd worden, ontslagen worden of ontslag nemen binnen de VvE? En hoeveel stemmen zijn er nodig tijdens de vergadering?

De thumbnail

Vraag van de Week: Een kascomissie, hebben we die nodig?

Wat gebeurt er met mijn VvE-bijdrage? Springt het bestuur van de VvE goed met mijn geld om? Het bestuur van de VvE moet die vragen beantwoorden. De kascommissie onderzoekt of alles klopt. Elke VvE is verplicht een kascommissie te benoemen. Bekijk het filmpje over de werkzaamheden van de kascommissie.

Lees meer

Vraag van de Week: Een kascomissie, hebben we die nodig?

Wat gebeurt er met mijn VvE-bijdrage? Springt het bestuur van de VvE goed met mijn geld om? Het bestuur van de VvE moet die vragen beantwoorden. De kascommissie onderzoekt of alles klopt. Elke VvE is verplicht een kascommissie te benoemen. Bekijk het filmpje over de werkzaamheden van de kascommissie.

Hulp nodig icon

Hulp nodig?

Heeft u hulp nodig? Ga dan voor meer informatie naar onze helpdesk pagina. Onze helpdesk is er voor al uw vraagstukken m.b.t. Juridische, Bouwkundige en Energie vragen.

Naar de helpdesk

Ontvang elke maand de nieuwste artikelen in je mailbox