Financiering van verduurzamingsmaatregelen is nu nog aantrekkelijker. VvE’s kunnen eenvoudiger en goedkoper geld lenen: zij gaan 1,5 procent minder rente betalen op een VvE Energiebespaarlening via het Nationaal Warmtefonds.
Deze maatregel is onderdeel van het kabinetsplan om duurzame woningen voor iedereen betaalbaar te maken. Het kabinet heeft een aanvullend pakket van 900 miljoen euro samengesteld voor lagere en middeninkomens. Tot en met 2030 wordt in totaal 13 miljard euro geïnvesteerd in verduurzamingsmaatregelen voor de gebouwde omgeving.
Focus op slecht geïsoleerde woningen
Er zijn momenteel nog ca. 1,4 miljoen slecht geïsoleerde woningen (met een E-, F- of G-label). 0,5 miljoen woningen zijn huurwoningen. Die mogen vanaf 2029 niet meer worden verhuurd.
Meer informatie vindt u op de webpagina van de Rijksoverheid