22 - 02 - 23

Productie warmtepompen slechter dan gedacht

Uit nieuwe berekeningen van de Nationale Milieudatabase blijkt dat de productie van warmtepompen slechter voor het milieu is dan eerder gedacht. Zo heeft het NMD vastgesteld dat de milieuschade, van onder meer de productie en het hergebruik van materialen, elf keer hoger is dan voorheen werd aangenomen.

Innovatie van warmtepompen

Techniek Nederland en NMD hopen dat er nu meer wordt ingezet op de innovatie van warmtepompen. Zo worden warmtepompen steeds kleiner, waardoor er minder materialen nodig zijn voor de productie ervan, en worden sommige onderdelen al hergebruikt. Er worden ook steeds strengere eisen gesteld aan de hoeveelheid en het type koudemiddel in warmtepompen. Met verdere innovaties kunnen warmtepompen nog milieuvriendelijker worden gemaakt.

Ondanks de hogere milieubelasting van de materialen in een warmtepomp is het nog steeds een goede keuze voor het milieu.

Zijn warmtepompen nog wel een goede keuze?

Warmtepompen zijn nog steeds een goede keuze als het gaat om het verminderen van de CO2-uitstoot en het creëren van een duurzamere toekomst. Door te blijven innoveren en te zoeken naar duurzamere productiemethoden, kunnen we de impact op het milieu verder verminderen en nog meer profiteren van de voordelen van deze duurzame technologie.

Hoe werkt een warmtepomp?

Een warmtepomp haalt warmte uit de lucht, de bodem of het grondwater. Daarvoor gebruikt hij stroom. Hij werkt het best in combinatie met goede isolatie van de woning.

Hybride warmtepompen, een combinatie met een gasketel dus, zijn warmtepompen die hun warmte meestal uit de buitenlucht halen; dat is veruit het voordeligst qua investering.

Als er veel ruimte rond het gebouw is, kan een bodemgekoppelde water/water-warmtepomp worden toegepast. Die haalt warmte uit het grondwater, dus er moeten putten voor worden geboord. Hiermee wordt ook altijd gekoeld in de zomer: de uit het gebouw gehaalde warmte wordt zo in de bodem bewaard voor de volgende winter! Dit type warmtepomp geeft het hoogste rendement. Er is echter wel een vergunning nodig voor het boren.

En dan zijn er nog (hybride) warmtepompen die op ventilatielucht werken. Zo’n type is geschikt als de woning mechanisch wordt geventileerd en als buitenunits en bodemboringen niet mogelijk of gewenst zijn.

 

Hulp nodig icon

Hulp nodig?

Heeft u hulp nodig? Ga dan voor meer informatie naar onze helpdesk pagina. Onze helpdesk is er voor al uw vraagstukken m.b.t. Juridische, Bouwkundige en Energie vragen.

Naar de helpdesk

Ontvang elke maand de nieuwste artikelen in je mailbox